Sa oled siin

Mullutu-Loode looduskaitseala moodustamine

Keskkonnaministri 6. detsembri 2018. a käskkirjaga nr 900 on algatatud määruse „Mullutu-Loode looduskaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri” menetlus, millega on kavas moodustada olemasoleva Linnulahe, Loode tammiku ja Loodenina (6 km) ranna, Loode, Mullutu ja Nasva merikotka püsielupaikade ning Mullutu-Loode hoiuala baasil Mullutu-Loode looduskaitseala. Menetlust viib läbi Keskkonnaamet.

 

Kaitse-eeskirja eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal Keskkonnaameti Kuressaare kontoris (Tallinna 22, Kuressaare) ja Saaremaa Vallavalitsuses (Tallinna 10, Kuressaare) ajavahemikus 1.–30.04.2019.

 

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema avalikustatava kaitse-eeskirja menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

 

Oma parandusettepanekud ja vastuväited Mullutu-Loode looduskaitseala kaitse-eeskirja eelnõu kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti Lääne regioonile (Tallinna 22, Kuressaare 93819 või info@keskkonnaamet.ee) hiljemalt 30.04.2019.

 

Kaitse-eeskirja eelnõu avalik arutelu toimub 30. mail 2019. a kell 15 Keskkonnaameti Kuressaare kontori saalis (Tallinna 22, Kuressaare), kus tutvustatakse laekunud küsimusi ja ettepanekuid ning eelnõu viimast seisu.

 

Kui nimetatud tähtajaks ei ole kaitse-eeskirja eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu ministeeriumite vahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2020. aastal.

 

Lisainfo: Kadri Paomees, 452 7764, kadri.paomees@keskkonnaamet.ee.

 

 

Materjalid:

kaitseala kaitse-eeskirja eelnõu (PDF)

kaitseala kaitse-eeskirja eelnõu seletuskiri (PDF)

kaitseala kaart (8.08 MB, PDF)

avaliku väljapaneku jooksul tehtud muudatus piiranguvööndi osas (Ulje piiranguvöönd) (JPG)

avaliku väljapaneku jooksul tehtud muudatus piiranguvööndi osas (Nasva piiranguvöönd) (JPG)

püsielupaiga määruse „Merikotka püsielupaikade kaitse alla võtmine ja kaitse-eeskiri” muutmise eelnõu (PDF)

püsielupaiga määruse seletuskiri (PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.