Sa oled siin

Selja jõe maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Kavandamisel on Vabariigi Valitsuse 2005. a määruse nr 118 „Selja jõe maastikukaitseala kaitse-eeskiri” muutmine. 

Valminud on määruse eelnõu väljatöötamise kavatsus, kus selgitatakse, miks Selja jõe maastikukaitseala kaitse-eeskirja on kavas muuta ning milliseid muudatusi plaanitakse kaitseala välispiiris ja  kaitsekorras. Väljatöötamise kavatsusega saab tutvuda siinse teate allosas. 

Selja jõe maastikukaitseala pindala on 642,9 ha, millest Selja jõgi moodustab u 24 ha. Kaitseala piiri on plaanis vähesel määral muuta, misjärel hakkab kaitseala pindala olema 640,4 ha. Kaitsealast arvatakse välja piiril olevad kohalikud teed ning sellised äärealadel olevad õue- ja põllumaad, mida praegu kaitseala piir lõikab ja mis ei moodusta maastikuga ühtset tervikut. Muudatused on vajalikud, et kaitsealas asuksid looduslikult väärtuslikumad alad ning et piir oleks looduses paremini jälgitav. Olulisem plaanitav muudatus puudutab piiranguvööndis jõeäärsete lammimetsade raiet. Looduskaitseliselt kõige väärtuslikemates lammimetsades on kavas uuendusraied keelata, teha saab kujundusraiet. Sellest saab täpsemalt lugeda väljatöötamise kavatsuse peatükis 3.1.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema Selja jõe maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise väljatöötamises. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Selja jõe maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise väljatöötamise kavatsuse tutvustamine toimub kuni 28. märtsini 2019. Palume Teil esitada oma põhjendatud parandusettepanekud ja vastuväited kavandatavate muudatuste kohta kirjalikult Keskkonnaameti Rakvere kontori aadressil Kunderi 18, Rakvere 44307 või info@keskkonnaamet.ee hiljemalt 28. märtsiks 2019. a. Väljatöötamise kavatsuses kirjeldatud kavandatavate muudatuste avalik arutelu toimub 3. aprillil 2019. a kell 15.00 Karepa rahvamajas.

Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus 2019. aasta suvel keskkonnaministrile määruse „Selja jõe maastikukaitseala kaitse-eeskiri” eelnõu menetluse algatamiseks. Pärast algatamist koostatakse määruse eelnõu, mille kohta on võimalik arvamust avaldada avalikustamise perioodil. 

Lisainfo: Liggi Namm, 522 6894, liggi.namm@keskkonnaamet.ee.

Väljatöötamise kavatsus (2.46 MB, PDF)

Selja jõgi. Foto: Liggi Namm


 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.