Sa oled siin

Pärnu maakonnas hävinud või looduskaitselise väärtuse minetanud looduse üksikobjektide riikliku kaitse alt väljaarvamine

Keskkonnaamet annab teada, et kavas on  arvata kaitse alt välja Pärnu maakonnas üheksa kaitsealust looduse üksikobjekti, mis on minetanud oma looduskaitselise väärtuse või hävinud. Kehtetuks tunnistatakse nende üksikobjektide kaitse alla võtmise otsused või seadusaktide osad, mille alusel objektid on kaitse alla võetud. Väljatöötamise kavatsuse (edaspidi VTK) koostaja on Keskkonnaamet.

Kaitse alt on kavas välja arvata 7 üksikpuud ja nende piiranguvöönd: Arametsa tamm (Põhja-Pärnumaa vald, Metsaküla küla), Rehemetsa tamm (Saarde vald, Lanksaare küla), Sohlu mänd (Põhja-Pärnumaa vald, Sohlu küla), Veelikse hiiepärn (Saarde vald, Veelikse küla), Veerise tamm (Põhja-Pärnumaa vald, Arase küla) Pärn (Pärnu linn, Kooli tn 6), Kuuskede kuningas (Saarde vald, Kikepera küla); ja 2 rändrahnu ning nende piiranguvöönd: Kivimurru rändrahn (Põhja-Pärnumaa vald, Sohlu küla), Uue-Kabja rändrahn (Saarde vald, Tuuliku küla).

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema üksikobjektide kaitse alt väljaarvamise protsessis. Üksikobjektide kaitse alt väljaarvamise VTK-ga on võimalik tutvuda Keskkonnaameti Pärnu kontoris (Roheline 64, Pärnu) kuni 25.06.2018. Materjalidega saab tutvuda ka Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee siinse teate allosas.

Põhjendatud parandusettepanekuid ja vastuväiteid üksikobjektide kaitse alt väljaarvamise VTK kohta saab esitada kirjalikult info@keskkonnaamet.ee või aadressil Roheline 64, Pärnu 80010 hiljemalt 25.06.2018. Avalik arutelu toimub 27. juunil 2018 Keskkonnaameti Pärnu kontori (Roheline 64) suures saalis kell 13.00.

Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse VTK Keskkonnaministeeriumile  määruse eelnõu menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada ka menetluse algatamisele järgneval avalikustamise perioodil.

Pärnu maakonna looduse üksikobjektide kaitse alt väljaarvamise VTK-ga saab tutvuda SIIN (3.2 MB, PDF).

Lisainfo: Liis Jääger, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, liis.jaager@keskkonnaamet.ee, tel 674 4810

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.