Sa oled siin

Raja-Kärevere looduskaitseala moodustamine

Keskkonnaamet teatab, et Tartu maakonnas on kavas moodustada Raja-Kärevere looduskaitseala. Kaitseala moodustatakse praeguste kaitstavate loodusobjektide põhjal, samas liites neile juurde alakaitstud metsatüüpide rangeks kaitseks loodavaid alasid riigi omanduses oleval maal.  

Olemasolevad kaitstavad loodusobjektid on Kärevere looduskaitseala, Raja-Kärevere hoiuala, Väänikvere ja Vahelaane metsise püsielupaigad, Karussaare kanakulli püsielupaik, Murru ja Kärevere must-toonekure püsielupaigad ning Väänikvere must-toonekure püsielupaigad (2 tk), Kärevere ja Kardla väike-konnakotka püsielupaigad ning Väänikvere väike-konnakotka püsielupaigad (2 tk) ja Ilmatsalu käpaliste püsielupaik.

Raja-Kärevere looduskaitseala moodustamise väljatöötamise kavatsusega saab tutvuda Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee, Keskkonnaameti Tartu kontoris, Tartu Vallavalitsuses ja Tartu Linnavalitsuses.

Väljatöötamise kavatsust tutvustav arutelu toimub 25.04.2019 kell 15.00 Keskkonnaameti Tartu kontoris (Aleksandri 14, Tartu).

Oma parandusettepanekud ja vastuväited Raja-Kärevere looduskaitseala moodustamise väljatöötamise kavatsuse kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Aleksandri 14, 51004 Tartu) hiljemalt 03.05.2019. Kui nimetatud tähtajaks ei ole väljatöötamise kavatsuse kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad.

Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus 2019. aasta suvel keskkonnaministrile määruse eelnõu menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetluse algatamisele järgneval avalikustamise perioodil.

Lisainfo: Kristel Tatsi, 528 9690, kristel.tatsi@keskkonnaamet.ee

Väljatöötamise kavatsusega saate tutvuda SIIN (3.73 MB, PDF)

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.