Korraldatud jäätmeveo riigihanke alusdokumendid

Korraldatud jäätmevedu on üks kohaliku omavalitsuse üksuse jäätmehoolduse meetmetest, mille eesmärk on vältida või vähendada jäätmeteket ning tõsta jäätmete liigiti kogumise kvaliteeti.

Selleks, et elanikele oleks jäätmete liigiti kogumine motiveeriv ning võimalikult mugav on KOV kohustatud korraldama riigihanke üksi, koostöös teiste KOV-i üksuste või asutustega korraldatud jäätmeveo teenuse osutaja leidmiseks.

Korraldatud jäätmeveo teenuste kontsessioonilepingu riigihanke alusdokumendid esitatakse enne riigihanke alustamist Keskkonnaametile seisukohavõtuks, kes vajaduse korral esitab kahe nädala jooksul riigihanke alusdokumentide kättesaamisest arvates ettepanekud nende täiendamiseks või muutmiseks. Kohaliku omavalitsuse üksuse korraldatud jäätmehooldust reguleerib jäätmeseaduse 4. peatükk.

Riigihanke alusdokumendid esitatakse Keskkonnaametile arvamuse avaldamiseks: info@keskkonnaamet.ee.

 

Abimaterjalid

Kas teadsid, et?

  • KOV peab korraldatud jäätmeveo riigihanke dokumendis määrama jäätmekäitluskoha, kuhu korraldatud jäätmeveoga hõlmatud jäätmeliigid veetakse.
  • Jäätmekäitluskoht leitakse konkurssi või riigihankega, vastavasisuline riigikohtu kohtulahend nr 3-3-1-68-14.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.