Jäätmekäitleja registreerimistõend

Keskkonnaametis registreeritakse isiku tegevus, kes:

  •  on vabastatud jäätmeloa omamise kohustusest
  • veab tavajäätmeid, välja arvatud olmejäätmeid, oma majandus- või kutsetegevuses
  • kogub tavajäätmeid oma majandus- või kutsetegevuses
  • korraldab vahendajana jäätmete kõrvaldamist või taaskasutamist teiste nimel
  • tegutseb edasimüüjana

Nimetatud isikud on kohustatud vähemalt kaks nädalat enne jäätmekäitluse alustamist teavitama Keskkonnaametit oma kavandatavast tegevusest, saates Keskkonnaametile teate -  Jäätmeloa omamise kohustusest vabastatud isiku või tavajäätmete vedaja teate vorm. (37 KB, DOC)

Täidetud teate vorm tuleb esitada Keskkonnaameti aadressile info@keskkonnaamet.ee.

Keskkonnaamet kontrollib saadud andmete põhjal kümne tööpäeva jooksul teavitatud tegevuseks jäätmeloa omamise vajadust ning selle puudumisel saadab kümne päeva jooksul talle kirjaliku tõendi registreerimise kohta. Registreerimistõendi väljastamine toimub tasuta.

Isikud, kellele on väljastatud registreerimistõend, peavad esitama kord aastas Keskkonnaametile oma jäätmealase tegevuse kohta aruande.

Nõuetele mittevastavalt sorditud ehitus- ja lammutusjäätmed. Pildi autor: Dagny KungusNõuetele mittevastavalt sorditud ehitus- ja lammutusjäätmed. Pildi autor: Dagny Kungus

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.