Jäätmed

Keskkonnaameti jäätmebüroo eesmärk on vähendada jäätmetest tulenevat keskkonnamõju ja suurendada jäätmete ringlussevõtmist ning materjali taaskasutamist arvestades jäätmehierarhia põhimõtteid.

Panusta puhtama elukeskkonna loomisele ja loodusressursside säästvamale kasutamisele ning võta ühendust jäätmebürooga, kui majandus- või kutsetegevuse nõuetekohaseks korraldamiseks on vaja:

  • Jäätmekäitlejaks registreerida
  • Keskkonnaluba (sh ohtlikud jäätmed) e jäätmeluba
  • Riikidevahelist jäätmeveo luba
  • Jäätmearuanne esitada

Täiendavalt tegeleb jäätmebüroo alljärgnevate teemadega:

  • Jäätmehoolduseeskirja, jäätmekava või jäätmeveo hanke dokumentidele arvamuse avaldamine
  • Kaevandamisjäätmekava kinnitamine
  • Laevaheitmete ja lastijäätmete vastuvõtmise ning käitlemiskava heakskiitmine
  • Reformimata riigimaal jäätmete koristamine
 

NB! Alates 2020 taotletakse keskkonnaluba infosüsteemis KOTKAS

 

Klienditugi

Telefon: 662 5999 (E-N kell 9-16, R 9-14.30)  E-post: klienditugi@keskkonnaamet.ee

Pöördu klienditeeninduse poole, kui Sul on tõrkeid või probleeme:

  • KOTKAS süsteemi ligipääsul

  • kasutuslepingu allkirjastamisel/jõustumisel

  • volituste andmisel

Valdkondlikele sisulistele küsimustele vastavad jäätmebüroo spetsialistid.


Valdkondlikud kontaktid

Valdkond Nimi Kontaktid

büroo juhataja

Reet Siilaberg

+372 5884 9116; 
reet.siilaberg@keskkonnaamet.ee

jäätmekäitleja registreerimine, riikidevaheline jäätmevedu, ohtlikud jäätmed

Katrin Kaare

+372 5300 0843;
katrin.kaare@keskkonnaamet.ee

keskkonnaluba, jäätmearuanne, jäätmevedu, KOV jäätmehooldus

Helen Akenpärg

+372 5694 5502; 
helen.akenparg@keskkonnaamet.ee

kaevandamisjäätmed, ebaseaduslike jäätmete koristamine riigi omandis maalt,
laevaheitmete ja lastijäätmete ning käitlemise kava

Ave Jalakas

+372 5690 4703; 
ave.jalakas@keskkonnaamet.ee

 

Piirkondlikud kontaktid

Piirkond Nimi Kontaktid
Harju-, Järva-, Raplamaa, Tallinn  Kristo Keevend 5695 8759; kristo.keevend@keskkonnaamet.ee
Lääne-Virumaa Kaisa Kivila 5394 3367; kaisa.kivila@keskkonnaamet.ee
Põlva-, Valga-, Viljandi-, Võrumaa Eve Konsap 5341 7916; eve.konsap@keskkonnaamet.ee
Eesti Olavi Kärner 5308 8173; olavi.karner@keskkonnaamet.ee
Jõgeva-, Tartumaa Tea Pärnik 5695 0192; tea.parnik@keskkonnaamet.ee
Eesti Maigi Päären 5696 0365; maigi.paaren@keskkonnaamet.ee
Pärnumaa, Harjumaa Kadi Ann Busch 5698 9329; kadi.busch@keskkonnaamet.ee
Ida-Virumaa, Harjumaa Merje Lauri 5693 0761; merje.lauri@keskkonnaamet.ee
Hiiu-, Lääne-, Saaremaa Aet Meerits 5334 5640; aet.meerits@keskkonnaamet.ee
Harjumaa, Tallinn Annette Tilk 5698 5707; annette.tilk@keskkonnaamet.ee
Ida-Virumaa, Harjumaa Katrin Vene 5624 0883; katrin.vene@keskkonnaamet.ee
 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.