Sa oled siin

Alliku looduskaitseala moodustamise väljatöötamise kavatsus

Keskkonnaamet teatab, et kavandamisel on Alliku liigikaitseala kaitsekorra uuendamine, mille käigus tehakse ettepanek moodustada olemasoleva Alliku liigikaitseala baasil Alliku looduskaitseala sealsete metsakoosluste kaitseks.

Alliku liigikaitseala on uuendamata kaitsekorraga kaitseala. Kavandatava eelnõuga uuendatakse kaitseala kaitsekorda, täpsustatakse kaitse eesmärke ja korrigeeritakse piirijoone kulgemist vastavalt looduslikele piirimärkidele ja uuenenud kaardimaterjalile. Alliku looduskaitseala asub Viljandi maakonnas Mulgi vallas Lilli külas. Vana kaitseala pindala on 74,4 ha, peale välispiiri korrigeerimist on kaitseala pindala 85,8 ha. Kaitseala muutub 11,4 ha suuremaks.

Alliku looduskaitseala moodustamise väljatöötamise kavatsus on avalikul väljapanekul ajavahemikus 3.10.2019 kuni 24.10.2019. Materjalidega saab tutvuda Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee

Ootame Teie ettepanekuid ning vastuväiteid Alliku looduskaitseala moodustamise väljatöötamise kavatsuse kohta kirjalikult Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroole (info@keskkonnaamet.ee või Paala tee 5, Viljandi) hiljemalt 24.10.2019. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole väljatöötamise kavatsuse kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus 2019. aasta lõpus keskkonnaministrile määruse eelnõu menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetluse algatamisele järgneval avalikustamise perioodil.

Lisainfo: Meelis Suurkask, 516 4997 meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee

Väljatöötamise kavatsusega saate tutvuda SIIN (1.33 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.