Sa oled siin

Alliku looduskaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 16.06.2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/272 on algatatud Vabariigi Valitsuse määruse „Alliku looduskaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri“ menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Kaitseala territoorium on olnud kaitse all alates 1992. aastast, kui Viljandi Maakonnavalitsuse 9.11.1992. a määrusega nr 413 „Looduskaitse korraldus Viljandi maakonnasˮ moodustati Alliku must-toonekure kaitseala. Tegemist on vana kaitsekorraga alaga, millel puudub looduskaitseseaduse kohane kaitse-eeskiri. Seega ei võeta määrusega kaitse alla uut ala, vaid Alliku liigikaitseala põhjal moodustatakse Alliku looduskaitseala sealsete metsakoosluste kaitseks.

Kaitse-eeskirja eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal ajavahemikus 26.10.2020 kuni 15.11.2020. Määruse eelnõuga ja seletuskirjaga saab tutvuda ka teate allosas.

Arvestades COVID-19 levikut ja soovitatud ettevaatusabinõusid, teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku koosolekuta. Vastava ettepanekuta avalikku koosolekut aruteluks ei korraldata. Eelistame suhelda sidevahendeid kasutades ja vajadusel lepime kokku kohtumised väiksemas grupis.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroole e-posti aadressil info@keskkonnaamet.ee hiljemalt 15.11.2020. Kui nimetatud tähtajaks ei ole eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2021. aasta talvel.

Lisainfo: Meelis Suurkask, 516 4997, meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee

Määrus (227.52 KB, PDF)

Seletuskiri (261.29 KB, PDF)

Kaart (321.08 KB, JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.