Sa oled siin

Ainja maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 7.12.2018. a käskkirjaga nr 1-2/18/906 on algatatud Vabariigi Valitsuse määruse „Ainja maastikukaitseala kaitse-eeskiri“ menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Ainja maastikukaitseala loodi 1964 aastal Ainja järve ja Sinejärve ning Ainja järve ja Sinejärve ümbritseva maastiku kaitseks. Praegu kaitsealal kehtiv 1999. aastal kinnitatud kaitse-eeskiri vajab kooskõlla viimist kehtiva õigusega. Kaitseala tsoneeringut ning kaitsekorda on vaja täpsustada, arvestamaks Eesti rahvusvahelisi kohustusi looduskaitse vallas ning rakendamaks kaasaja looduskaitse põhimõtete elluviimist kaitsealal.

Määruse eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal Keskkonnaameti Viljandi kontoris (Paala tee 4, Viljandi) ning Mulgi vallavalitsuses Karksi piirkonnas (Viljandi mnt 1, Karksi-Nuia) ajavahemikus 24.04. – 19.05.2019. Materjalidega saab tutvuda ka Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee.

Kaitseala kaitse-eeskirja muutmise avalik arutelu toimub 16.05.2019 kl 15.00 Karksi-Nuia kultuurikeskuse II korruse saalis, kus tutvustatakse kavandatavat kaitsekorda.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroole (Paala tee 4, Viljandi või info@keskkonnaamet.ee) hiljemalt 19.05.2019. Kui nimetatud tähtajaks ei ole eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2020. aasta jaanuaris.

Lisainfo: Meelis Suurkask, 516 4997, meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee

Määruse eelnõu (141.24 KB, PDF)

Seletuskirja eelnõu (192.77 KB, PDF)

Kaart (253.39 KB, JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.