Language switcher

You are here

Eesti looduse päev 15. augustil

Eesti looduse päeva tähistati esmakordselt 2018 aastal 18. augustil Eesti Vabariigi juubeliaasta raames. Toimus üle poolesaja Eesti loodust ja selle mitmekülgsust tutvustava ettevõtmise.

Me armastame looduses viibida ja tunneme end seal hästi. See on meie jaoks midagi nii loomuomast, et tihtipeale võib juhtuda, et vaatame loodusest justkui läbi. Aga kuidas osata märgata looduse rikkust ning seda väärtustada?

Tänavu kolmandat korda toimuva Eesti looduse päeva eesmärk ongi kutsuda meie loodusseltside, -ühingute ja -muuseumide abil inimesi Eesti loodust paremini tundma õppima. Eesti looduse päev on meie ühine ettevõtmine, millega soovitakse ühe pika nädalavahetuse jooksul pakkuda valikut nendest võimalustest, kuidas Eesti loodust paremini väärtustada ja hoida. Lühidalt, Eesti looduse päev on ühtlasi ka kõigi loodussõprade päev, et viibida, õppida ja õpetada meie looduses.

Eesti looduse päeva korraldamine on seotud Eesti esimese looduskaitseala, Vaika linnukaitseala sünnikuupäevaga 14. augustil 1910. Just siis sõlmiti Riia Loodusuurijate Seltsi ja Kihelkonna kirikumõisa vahel rendileping, mille järgi läksid Vaika saared viie tsaariaegse kuldrubla eest 6 aastaks Riia Loodusuurijate Seltsi valdusse. Et kõik huvilised saaksid võtta osa Eesti looduse päeva sündmusest, on otsustatud tähistada seda päeva 14. augustile järgneval esimesel laupäeval ehk käesoleval aasta 15. augustil.

Tule osalema!

Anna oma plaanitavast sündmusest teada helen.kivisild@keskkonnaamet.ee.

 


About Estonia

Get closer acquainted with Estonia, coming here for a visit, studies, business or investments!

Estonian Official Gateway

Get closer acquainted with Estonia and see what are the most important facts and main areas of activity here.

Digital Society

Estonia has
transformed itself into
one of Europe’s business success stories of the last decade, mainly thanks to the sophisticated e-solutions available here.

Follow our updates in social media