Language switcher

You are here

Märka metslooma teel!

Kampaaniaga „Mõnikord on parim suhe kaugsuhe“ juhib tähelepanu teele sattuvatele metsloomadele.
Kampaaniaga „Mõnikord on parim suhe kaugsuhe“ juhib tähelepanu teele sattuvatele metsloomadele.

Igal aastal registreeritakse Eesti teedel keskmiselt 120 sõiduki ja looma kokkupõrget, mille tagajärg on kahju inimestele või nende varale.

Keskkonnainfo telefonil 1313 registreeritakse aastas paari tuhande looma hukkumine, kusjuures enamus väiksemate loomadega seotud õnnetusi jääb registreerimata. Viimastel aastatel on probleem pigem suurenenud, sest sõidukeid liigub Eesti teedel rohkem ning sõraliste arvukus on tänu pehmetele talvedele suurenenud.

„Mitte keegi meist ei soovi sattuda õnnetusse ega tekitada vigastusi metsloomale,“ sõnas Maanteeameti keskkonnatalituse juhataja Villu Lükk. „Seetõttu peame liiklejatena eriti hoolsad olema ja teele lähenevaid metsloomi märkama. Samuti on oluline meeles pidada, et kui metsloom ületab teed, võib temale järgneda ka teisi.“

„Õhtusel ja varahommikusel ajal liiguvad metsloomad kõige aktiivsemalt. Nendel aegadel tuleks võimalusel sõidukiirust vähendada, et loomi paremini märgata,“ ütles Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko.

Maikuus algab taas metsloomade aktiivsem liikumine. Sel ajal võivad enam teele sattuda eelmise aasta põdravasikad, kes emast võõrduvad, samuti metskitsed, siilid, jänesed, konnad ja paljud teised.

Teele sattuvatele loomadele tähelepanu juhtimiseks korraldabki Maanteeamet koos Keskkonnaameti, Keskkonnaagentuuri ja Eesti Jahimeeste Seltsiga kampaania „Mõnikord on parim suhe kaugsuhe“.

Lisainfot leiab aadressil www.mnt.ee/ulukid.
Ulukiõnnetuste kaardirakenduse leiab siit.
Vaata videot siit

Lisateave:
Aimar Rakko
Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja
aimar.rakko@keskkonnaamet.ee
5306 9104


About Estonia

Get closer acquainted with Estonia, coming here for a visit, studies, business or investments!

Estonian Official Gateway

Get closer acquainted with Estonia and see what are the most important facts and main areas of activity here.

Digital Society

Estonia has
transformed itself into
one of Europe’s business success stories of the last decade, mainly thanks to the sophisticated e-solutions available here.

Follow our updates in social media