Language switcher

You are here

Lahemaa rahvuspargi kultuuripärandi vestlusring

Date: 
Saturday, 20.01.2018
Time: 16:00
Location: 
Käsmu meremuuseum

Lahemaa rahvuspargi kultuuripärandi vestlusring "Lahemaa ja maailm. Käsmu merekool ja Ahto Valter" toimub laupäeval, 20. jaanuaril kell 16.00–20.00 Käsmu meremuuseumis.

2018. aasta on märgilise tähendusega. Eesti Vabariik tähistab sajandat juubelit, Euroopa Liidus on käimas kultuuripärandi aasta. Selle raames tahame tuua esile Lahemaa rahvuspargi paikadega ühel või teisel viisil seotud inimesi, kes julgesid suuremalt unistada ja kelle tegemised on kirjutatud ajalukku. Juubeliaasta raames on Käsmus õige aeg tähistada veel mõnda juubelit. 80 aastat tagasi alustas oma "ümber kera" seilamist legendaarne meremees Ahto Valter ja Käsmu merekooli tegemisi tutvustav Käsmu meremuuseum toimetab 25. aastat.

20. jaanuaril kell 16–20 olete oodatud Käsmu meremuuseumisse, et rääkida Ahto Valterist – unistustest, purjekatest, Käsmu merekoolist ja maailmast. Dokumentalist Jaanis Valk, kellel valmib sel aastal film "Ahto. Unistuste jaht", räägib Ahto Valteri elust ning tema merereisidest. Kõike seda ilmestavad aastate jooksul kokku kogutud foto- kui ka filmimaterjalid. Vestlusringist on kutsutud osa võtma ka ajaloolane Ott Sandrak, Käsmu meremuuseumi hing Aarne Vaik ja kõik, kel huvi asja vastu.

Vestlusring toimub Lahemaaga seotud inimesi, paiku ja töid tutvustava kampaania „Lahemaa ja maailm. Paigad ja inimesed“ raames. Korraldab Keskkonnaamet, toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus

Lisainfo: Ave Paulus, Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist, 5332 7893, ave.paulus@keskkonnaamet.ee

Foto: Jaanis Valk


About Estonia

Get closer acquainted with Estonia, coming here for a visit, studies, business or investments!

Estonian Official Gateway

Get closer acquainted with Estonia and see what are the most important facts and main areas of activity here.

Digital Society

Estonia has
transformed itself into
one of Europe’s business success stories of the last decade, mainly thanks to the sophisticated e-solutions available here.

Follow our updates in social media