Language switcher

You are here

„Lööme külad lille“ kampaania kutsub Lahemaa külade hooneid ilusaks värvima

Tistre küla Hagumäe taluhäärberi värvitalgud 2009. aastal. Foto: Ave Paulus
Tistre küla Hagumäe taluhäärberi värvitalgud 2009. aastal. Foto: Ave Paulus

Keskkonnaameti, Kuusalu ja Vihula valdade koostöös sündis Eesti Vabariik 100 kingitus „Lööme külad lille“ ehk kohalike külade värvikampaania, mille käigus kutsutakse kohalikke elanikke oma kodusid kauniks värvima.

„Soovime tõsta piirkonna elanike teadlikkust piirkonnale omastest värvilahendustest ja keskkonnahoiust. Et elanik teeks teadliku valiku, kuidas ja millega oma maja värvida, on kampaanias osalemiseks vajalik läbida meie korraldatav värvikoolitus. Koolituse lõpus saab osaleja tunnistuse, mille alusel saab osaleda värvi ostmise sooduskampaanias ning taotleda vallalt toetust värvimistöödeks,“ lausus Ave Paulus, Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist.

Nii saab Kuusalu ja Vihula valdadelt taotleda värvi ostmise toetust. Samuti pakutakse kampaanias osalejatele 20-protsendilist värvisoodustust mitmetes ehituspoodides ning mitmete ettevõtete poolt nii Tallinnas kui ka kohalikes kauplustes.

„Meie külamaastike silmatorkavaimaks elemendiks on hästi hoitud majad. Lahemaa rahvuspargis, Kuusalu ja Vihula valdades on tuhandeid vanu väärtuslikke hooneid. Nende värvimine vajab teadlikkust, mis on just sellele konkreetsele majale kõige sobivam hoolitsus. Kui Kolgaküla selts, Kuusalu ja Vihula vallad pöördusid meie poole ideega, et toetavad majade värvimist, olime valmis härjalt sarvist haarama ja koheselt korraldama kampaanias osalejatele tasuta värvikoolitused. Ootame rohket osavõttu ning loodame, et selle ühisalgatuse tulemusena muutuvad Lahemaa külad veelgi hoolitsetumaks,“ lausus Ave Paulus.

Koolitused toimuvad 27. mail Võsu rannaklubis, 28. mail Kolgaküla rahvamajas ning 3. juunil Kuusalu rahvamajas. Koolitustel jagavad nii teoreetilisi kui ka praktilisi teadmisi traditsioonilistest värviliikidest, -toonidest ja nende kasutamisest Tarmo-Andre Elvisto Säästva Renoveerimise Infokeskusest, Diana Haapsal ja Claudia Valge Eesti Kunstiakadeemiast ning Indrek Naaris OÜ Sadolinist. Samuti esinevad Ave Paulus Keskkonnaametist ning Kuusalu ja Vihula valdade esindajad. Värvikoolituse lõpetab praktiline töö 4. juunil Joaveski papivabrikus, kus töölistemaja saab värske ilme linaõlivärviga.

Koolitustel osalemine on tasuta, ent eelnevalt on vajalik registreeruda. Lisainfo ja päevakavad on leitavad Keskkonnaameti kodulehelt.

Koolitust toetavad Kuusalu ja Vihula vallavalitsused ning SA KIK.

Lisainfo:
Ave Paulus
Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist
ave.paulus@keskkonnaamet.ee
5332 7893

Teate edastas:
Sille Ader
Keskkonnaameti pressiesindaja
e-post: sille.ader@keskkonnaamet.ee
telefon: 5745 0332


About Estonia

Get closer acquainted with Estonia, coming here for a visit, studies, business or investments!

Estonian Official Gateway

Get closer acquainted with Estonia and see what are the most important facts and main areas of activity here.

Digital Society

Estonia has
transformed itself into
one of Europe’s business success stories of the last decade, mainly thanks to the sophisticated e-solutions available here.

Follow our updates in social media