Euroopa jäätmetekke vähendamise nädala viktoriin

Prindi

Jäätmetekke vähendamise nädala viktoriin 6.-7. klassi õpilastele.

Ajavahemikus  21.–29. november 2015 toimus seitsmes Euroopa jäätmetekke vähendamise nädal (EWWR), mille eesmärk on näidata, kuidas tarbimisele suunatud ühiskond mõjutab keskkonda ning rõhutada jäätmetekke vähendamise ja säästva eluviisi omavahelist seost. Selle aasta teema on dematerialiseerumine ja hüüdlauseks "Vähem on rohkem!"

Viktoriinid toimusid 24.-26. novembril 2015 igas maakonnas. Viktoriinil panid õpilased proovile oma jäätmealased teadmised.
Kõiki võistlejaid tervitas video vahendusel keskkonnaminister Marko Pomerants. Miniser esitas ka avaküsimuse.  Osalemine andis õpilastele motivatsiooni tuletada meelde jäätmete vähendamise põhitõed ning viia end kurssi uute teadmistega sortimise ja taaskasutuse vallast. Viktoriiniks ettevalmistudes tuli tutvuda erinevate jäätmeteemaliste õppematerjalidega.

Iga maakonna parim võistkond võitis karika ja klassi ühiskülastuse Energia Avastuskeskusessse Tallinnas, AHHAA Teaduskeskusesse Tartus või Kohtla-Kaevanduspark-Muuseumisse Ida-Virumaal. Võitjatele soovime elamusterikast õppepäeva teaduskeskuses!

VIKTORIINI JUHEND

VIKTORIINI KÜSIMUSED  ja VASTUSED

Viktoriinide toimumisajad ja -kohad:

Harjumaa ja Tallinn, 24. november kell 12.00 hotell Euroopa konverentsisaalis (Paadi 5, Tallinn)

Harjumaa
I koht
35,5 punkti - Vasalemma Põhikooli võistkond koosseisus Kert Poogen, Tarmo Univer, Karmen
Vaikla, Reigo Kasmann, õpetaja Pilvi Paabut
II koht
33 punkti - Aegviidu Kool
III koht 32 punkti - Saue Gümnaasium
Osales 10 võistkonda.

Tallinn
I koht
39,5 punkti - Tallinna Reaalkooli võistkond koosseisus Anna Pauliina Rumm, Ragnar Kranberg, Eva-Lota Mett, Aleksandra Maarja Maiste, õpetaja Tiina Talvi
II koht
36,5 punkti - Kadrioru Saksa Gümnaasium
III koht
36 punkti -  Gustav Adolfi Gümnaasium
Osales 17 võistkonda.

Lisainfo: Reet Kristian, tel. 6744812, 55900650  reet dot kristian at keskkonnaamet dot ee

Viljandimaa, 24. november kell 11.00  Viljandi Linnaraamatukogu III k saalis (Tallinna tn 11/1, Viljandi)

I koht 32 punkti - Olustvere Põhikooli 7.kl võistkond kossseisus Barbara Roon, Magnus Vaikla, Igor Nikitin, Tõru-Tõnu Parts, juhendaja Annika Kala
II koht 29 punkti - Suure-Jaani Kooli võistkond "Sookollid"
III koht 28 punkti - Kalmetu Põhikooli võistkond "Prügijänes"
Osales 12 võistkonda.

Lisainfo: Reet Vaiksalu, tel. 53083344   reet dot vaiksalu at keskkonnaamet dot ee

Jõgevamaa, 24.november kell 12.00 Jõgeva Põhikooli aulas (Rohu tn 10, Jõgeva)

I koht 31,5 punkti - Vaimastvere Kooli võistkond koosseisus Cerle Siim, Elisabet Tulis, Martin Laasik, Sander Juks, õpetaja Vesta Saare
II koht 30,5punkti - Põltsamaa Ühisgümnaasium 7 kl
III koht 28punkti - Laiuse Põhikool 6+7 kl
Osales 14 võistkonda.

Lisainfo: Maarika Männil, tel. 53419205  maarika dot mannil at keskkonnaamet dot ee

Läänemaa, 24. november kell kell 10.30 Haapsalu Kultuurikeskuses   (Posti 3, Haapsalu)

I koht 29,5 punkti - Taebla Gümnaasium I koosseisus Karolina Lillemets, Sille Männik, Mariliisa Murumäe, Kadri Kaus; õpetaja Maris Markus.
II koht 28 punkti - Haapsalu Linna Algkool 6b
II koht 28 punkti - Oru Kool
II ja III koht jagati ära kahe lisaküsimusega. Vastavalt 7 ja 6 lisapunkti
Osales 13 võistkonda.

Lisainfo: Ave Huugen, tel. 504 7219  ave dot huugen at keskkonnaamet dot ee

Valgamaa, 24. november kell 12.00   Valgamaa kutseõppekeskuse aulas, (Loode 3, Valga)

I koht 34 punkti - Tõrva gümnaasiumi võistkond "Prügihundid" koosseisus Martiina Palumaa, Gaida Kertu Roos, Lilian Papagoi, Raahel Tõnisson, õpetaja Marge Kaiv
II koht 30,5 punkti - Valga Põhikooli 6a klassi võistkond "Röstsai"
III koht 29,5 punkti - Pühajärve Põhikooli võistkond "Voki gängsterid"
Osales 10 võistkonda.

Lisainfo: Margit Turb tel. 5186747   margit dot turb at keskkonnaamet dot ee

Põlvamaa, 25. november kell 12.00 Põlva Ühisgümnaasiumi aulas (Kesk 25, Põlva)

I koht 36,5 punkti - Mammaste Lasteaed ja Kool 6. klass koosseisus Carlos Oras, Aadi Parhomenko, Anett Sammalkivi ja Lauri Land, õpetaja Maarja-Liis Valle
II koht 35,5 punkti - Põlva Põhikooli võistkond "PPK II"
II koht 34,5 punkti - Põlva Ühisgümnaasiumi võistkond "Põlvakad"
Osales 18 võistkonda.

Lisainfo: Mari Kala, tel. 7990914  mari dot kala at keskkonnaamet dot ee

Lääne-Virumaa, 25.november kell 12.00 Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledži saalis, II korrusel (Pikk 40, Rakvere)

I koht 42 punkti - Kadrina Keskkooli võistkond "Kadrina KK 7" koosseisus Gerda Jamsja, Kristjan Pärnamäe, Carmen Jastremski, õpetaja Siret Pung
II koht 37,5 punkti - Väike-Maarja Gümnaasium
III koht 36,5 punkti - Jäneda Kool
Osales 18 võistkonda.

Lisainfo: Liina Niinemägi, 5304 7344  liina dot niinemagi at keskkonnaamet dot ee

Hiiumaa, 25. november kell 10.00 Palade Looduskeskuses (Pühalepa vald, Palade)

I koht  32 punkti -  Käina kooli võistkond koosseisus koosseisus Eliise Kaups, Sepo Sedrik, Jaagup Kopli ja Triinu Lepamaa, õpetaja Anneli Sadam
II koht 31 punkti - Emmaste Põhikool
III koht 29 punktiga Kärdla Ühisgümnaasiumi 6 klass
II ja III koht jagati ära lisaküsimusega.
Osales 8 võistkonda.

Lisainfo: Liisi Mäeumbaed, tel. 5694 5943  liisi dot maeumbaed at keskkonnaamet dot ee

Järvamaa, 25. november kell 12.00 Paide Gümnaasiumi aulas  (Aiavilja 3, Paide)

I koht 38 punkti - Roosna-Alliku Põhikool koosseisus Kristiina Kaljurand, Rebeka Siirand, Karl Müllerbeck, Marcus Bindevald, õpetaja Kristi Pärt
II koht 35 punkti - Türi Põhikooli 7A
II koht 31,5 punkti - Paide Gümnaasiumi 6A
Osales 11 võistkonda.

Lisainfo: Piret Eensoo, tel.  5306 5044  piret dot eensoo at keskkonnaamet dot ee

Raplamaa, 26. november kell 12.00 Rapla Kultuurikeskuse suures saalis, (Tallinna mnt 17a, Rapla)

I koht 36 punkti - Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi 6.a klassi võistkond "Vesiroos 1" koosseisus Germo Visnu, Karl Pärtel Aasrand, Elina Rinaldo, Hanna -Lotta Kadarpik, õpetaja Eha-Mai Karu
II koht 31,5 p - Märjamaa Gümnaasiumi 7. klassi võistkond "Märjamaa II"
III koht 31 punkti - Kaiu Põhikooli 7. klass
Osales 17 võistkonda.

Lisainfo: Imbi Kõiv, tel. 5328 5846  imbi dot koiv at keskkonnaamet dot ee

Tartumaa, 26. november kell 12.00 TÜ Raamatukogu Konverentsikeskuses (W.Struve 1, Tartu)

I koht 41,5 punkti - Elva Gümnaasiumi võistkond "Elvakad" koosseisus Oliver Mõttus, Jaak Pärtel, Hermo Udeküll, Hanna Paalmäe, õpetaja Geil Siim
II koht
39 punkti - Tartu Kivilinna Koolt võistkond
III koht
38,5 punkti - Miina Härma Gümnaasiumi võistkond MHG
3.-4. koht selgitati  lisaküsimuse abil
Osales 17 võistkonda.

Lisainfo: Piret Valge, tel. 7334162, 5273340  piret dot valge at keskkonnaamet dot ee

Võrumaa, 26. november kell 12.00 Võru Kultuurimajas Kannel  (Liiva 13, Võru)

I koht 40 punkti - Võru Kreutzwaldi Kooli võistkond "Peeter I" koosseisus Uku Konsap, Cassandra Piirioja, Greta Liin, Karl Jakop Pintmann, õpetaja: Liis Orro
II koht 34 punkti - Võru Kreutzwaldi Kooli võistkond "Kohuke"
II koht 33 punkti - Sõmerpalu Põhikooli võistkond "Nipitirid"
Osales 11 võistkonda.

Lisainfo: Helen Kivisild, tel.782 1841, 5300 6696  helen dot kivisild at keskkonnaamet dot ee

Ida-Virumaa, 26. november kell 12.00 Kersti Võlu Koolituskeskuses (Kooli 7, Jõhvi)

I koht 33,5 punkti -  Tudulinna Põhikooli võistkond koosseisus  Marcus Harkmann, Aleksandr Igitov, Kadri Valter, Liiljan Veske, õpetaja: Regina Urb
II koht Iisaku Gümnaasium
III koht Jõhvi Vene Põhikool

Osales 16 võistkonda (neist 10  eesti keele ja 6 vene keele õppekeelega).

Lisainfo: Anne-Ly Feršel, tel 533 28287,  anneli dot fersel at keskkonnaamet dot ee; Julia Kropatševa, tel. 5664 603, julia dot kropatseva at keskkonnaamet dot ee

Pärnumaa, 26. november kell 12.00 Pärnu Pernova hariduskeskuse loodusmajas (A.H. Tammsaare pst 57, Pärnu)

I koht 35 punkti - Pärnu Kuninga tn Põhikooli II võistkond koosseisus
Ülle Järvoja, Fiona Koso, Reti Puuraid, Kaisa-Kriki Kais, õpetaja Urmas Lekk
II koht 34,5 punkti - Kilingi-Nõmme Gümnaasium I
III koht 32,5 punkti - Pärnu Ülejõe Põhikool
Osales 13  võistkonda.

Lisainfo: Merike Palginõmm, tel. 53404486  merike dot palginomm at keskkonnaamet dot ee

Saaremaa, 26. november kell 10.00 Saaremaa Ühisgümnaasiumi aulas  (Hariduse 13, Kuressaare)

I koht 44,5 punkti - Saaremaa Ühisgümnaasiumi II võistkond koosseisus Torm Vatsfeld, Merili Mikku, Kristel Soe, Chatrin Benita Poopuu, õpetaja Inge Vahter
II koht 37 punkti -  Saaremaa Ühisgümnaasiumt I võistkond
III koht 36 punkti - Leisi Keskkool
Osales 12 võistkonda.

Lisainfo: Maris Sepp, tel. 53047882   maris dot sepp at keskkonnaamet dot ee

Viktoriin toimub SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel projekti "Maakondlike jäätmeteemaliste viktoriinide läbiviimine üldhariduskoolidele 2015 a" raames.