Noore looduskaitsja kursus Junior Ranger 2016 päevakavad

Prindi

Kursused toimuvad 28.-30.juuni 2016 Lahemaal Ojaäärse loodusmajas, Vilsandi rahvuspargis Pilguse mõisas, Matsalu rahvuspargis Metsküla algkoolis, Karula rahvuspargi külastuskeskuses ja Soomaa rahvuspargis Vanaõue puhkekeskuses.

KURSUSTE PÄEVAKAVAD
Lahemaa rahvuspark
Vilsandi rahvuspark
Matsalu rahvuspark
Karula rahvuspark
Soomaa rahvuspark

Kursuste läbiviimist ja Eesti õpilaste osalemist üleeuroopalises laagris toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ning sponsoreerivad OÜ MV Turvas Saaremaalt ning Palmse Mehhaanikakoda OÜ Lääne-Virumaalt.

Lisainfo:

  • Lahemaa rahvuspark: Krista Kingumets, (krista dot kingumets at keskkonnaamet dot ee, 5562 4391)
  • Vilsandi rahvuspark: Maris Sepp, (maris dot sepp at keskkonnaamet dot ee,   5304 7882)
  • Matsalu rahvuspark: Ave Huugen, (ave dot huugen at keskkonnaamet dot ee, 504 7219)
  • Karula rahvuspark: Helen Kivisild, (helen dot kivisild at keskkonnaamet dot ee, 525 1552)
  • Soomaa rahvuspark: Reet Vaiksalu, (reet dot vaiksalu at keskkonnaamet dot ee, 5308 3344)

 

Noore looduskaitsja kursusele Junior Ranger 2016 kandideerimine

Prindi

Keskkonnaamet korraldab kõigis viies Eestimaa rahvusparkides noore looduskaitsja kursuse Junior Ranger. Kursused toimuvad Lahemaa, Vilsandi, Matsalu, Karula ja Soomaa rahvuspargis samaagselt 28. – 30.juuni 2016.

Kursuse eesmärgiks on tutvustada noortele looduskaitse põhimõtteid, probleeme ning keskkonnakaitsjate igapäevaseid tegevusi rahsvusparkide näitel. 3-päevasel kursusel toimub matk looduses, tutvutakse kultuuripärandiga, ette võetakse loodushoiutöid ja loomingulisi tegevusi, mis aitavad kaasa jätkusuutlike tarbimisharjumuste kujunemisele ning õpitakse võtteid looduses hakkama saamiseks.

Ootame kursusele osalema  13-17-aastaseid noori, kes on osalenud loodusteaduste viktoriinidel, aineolümpiaadidel, on tõelised loodushuvilised või elavad rahvuspargi territooriumil. Iga rahvuspargi Junior Rangeri kursusel saab osaleda kuni 20 noort. Kursusel osalemiseks palume õpilastel saata  oma motivatsioonikiri vastava rahvuspargi keskkonnahariduse spetsialistile. Kursuse maksumus on 29 eurot, millest kaetakse kursuslase toitlustus.  

Motivatsioonikirja esitamise tähtaeg on 15. mai 2016. Motivatsioonikirjas palume kirjutada, miks soovite osaleda sellel kursusel ning milline seos on teil selle rahvuspargiga, kus soovite osaleda. Motivatsioonikirja lõppu lisada kindlasti oma nimi, kool, klass, telefoninumber, e-mail. Keskkonnaamet valib motivatsioonikirjade põhjal laagris osalejad ja annab sellest e-kirja teel kõigile kandideerijatele teada hiljemalt 25. maiks.

Europarci Föderatsioon ühendab kaitsealasid 35 Euroopa riigis ja üleeuroopalist noore looduskaitsja Junior Rangeri kursust korraldatakse alates 2002. aastast. Soomaa rahvuspargis toimub kursus teist, Karula rahvuspargis kolmandat, Matsalu rahvuspargis neljandat, Vilsandi rahvuspargis viiendat ja Lahemaal juba kolmeteistkümnendat korda. Kursuse läbiviimist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, sponsoreerivad Palmse Mehaanikakoda OÜ Lääne-Virumaalt ja OÜ MV Turvas Saaremaalt.

Lisainfo kandideerimiseks: