Soovitused Soomaa külastamiseks

Prindi

Rahvuspargi territoorium on avatud kõigile ja pakub erinevaid võimalusi puhkuseks ja matkadeks.  On olemas nii avalikud, igameheõigusel toimivad, külastusobjektid - loodusrajad ja laagriplatsid, kuid on ka hulk eraettevõtjate poolt pakutavaid teenuseid.


View Soomaa kaart / Map of Soomaa in a larger map

Soovitame alati alustada oma külastust Soomaa looduskeskusest, kus antakse aja- ja asjakohast nõu rahvuspargi külastuse planeerimiseks ja kõige ajakohasemat infot kaitseala külastusvõimaluste kohta. Looduskeskusega soovitame kontakteeruda ka juhul, kui plaanite matka väljaspool külastusrajatisi, nii saate infot võimalike liikumispiirangute kohta ja nii on Teid vajadusel lihtsam aidata.

Soomaa rahvuspargis tegutseb Tipu külas Tipu Looduskool, infot looduskooli kohta leiad nende kodulehelt: http://www.tipulooduskool.ee/avaleht. 

Oluline on ka teada, et rahvusparigs kehtivad erinevad piirangud. Soomaa rahvuspargis on Tuhametsa loodusreservaat,  mille eesmärk on looduslike protsesside tomimise tagamine inimtegevusest puutumatuna ja seetõttu on inimestel sellel alal liikumine keelatud. Lisaks loodusreservaadile on Soomaa rahvuspargis ka hulk liikumispiirangutega sihtkaitsevööndeid - Kikepera ja Valgeraba sihtkaitsevööndites on keelatud inimeste viibimine 15. veebruarist 31. juulini ning Paelama sihtkaitsevööndis 15. märtsist 31. augustini.

Rahvuspargis matkates ja siia puhkust planeerides palume oma külastajatel järgida häid tavasid - MATKAJA MEELESPEA LEIAD SIIT