Soovitused Soomaa külastamiseks

Prindi

Rahvuspargi territoorium on avatud kõigile ja pakub erinevaid võimalusi puhkuseks ja matkadeks.  On olemas nii avalikud, igameheõigusel toimivad, külastusobjektid - loodusrajad ja laagriplatsid, kuid on ka hulk eraettevõtjate poolt pakutavaid teenuseid.


View Soomaa kaart / Map of Soomaa in a larger map

Soovitame alati alustada oma külastust Soomaa looduskeskusest, kus antakse aja- ja asjakohast nõu rahvuspargi külastuse planeerimiseks ja kõige ajakohasemat infot kaitseala külastusvõimaluste kohta. Looduskeskusega soovitame kontakteeruda ka juhul, kui plaanite matka väljaspool külastusrajatisi, nii saate infot võimalike liikumispiirangute kohta ja nii on Teid vajadusel lihtsam aidata.

Soomaa rahvuspargis tegutseb Tipu külas Tipu Looduskool, infot looduskooli kohta leiad nende kodulehelt: http://www.tipulooduskool.ee/avaleht. 

Oluline on ka teada, et rahvusparigs kehtivad erinevad piirangud. Soomaa rahvuspargis on Tuhametsa loodusreservaat,  mille eesmärk on looduslike protsesside tomimise tagamine inimtegevusest puutumatuna ja seetõttu on inimestel sellel alal liikumine keelatud. Lisaks loodusreservaadile on Soomaa rahvuspargis ka hulk liikumispiirangutega sihtkaitsevööndeid - Kikepera ja Valgeraba sihtkaitsevööndites on keelatud inimeste viibimine 15. veebruarist 31. juulini ning Paelama sihtkaitsevööndis 15. märtsist 31. augustini.

Rahvuspargis matkates ja siia puhkust planeerides palume oma külastajatel järgida häid tavasid - MATKAJA MEELESPEA LEIAD SIIT


BUSSILIIKLUS SOOMAAL 2016.aastal

2016.a suvel (29. juunist kuni 31. augustini) on võimalik igal kolmapäeval sõita bussiga Pärnust ja Viljandist Soomaa rahvuspargi keskuseni, peatuseni „Kõrtsi-Tõramaa“ ja tagasi. Bussid sõidavad kolmapäeviti Kõrtsi-Tõramaa peatuseni vaid sõitjate olemasolul või ettehelistamisel.

Sõidugraafik 29. juunist kuni 31. augustini 2016

14:30 Pärnu - Kõrtsi-Tõramaa
Väljumispäev: K
Bussiliin: 99

15:30 Kõrtsi-Tõramaa - Pärnu
Väljumispäev: K
Bussiliin: 99
Märkused: See buss peab enne Pärnu poole keeramist minema veel Toherasse (tellimisel Aesooni). Sõitjal on võimalik kas see ring kaasas loksuda või sõita kõigepealt Jõesuuni (kell 15.49), seal bussist väljuda, kõrtsus või poes aega parajaks teha ning istuda siis juba ostetud piletit ette näidates kell 16.22 Pärnu poole sõitvale samale bussile.

6.30 Viljandi - Kõrtsi-Tõramaa
Väljumispäev: K
Bussiliin: 55

12.10 Viljandi - Kõrtsi-Tõramaa
Väljumispäev: K
Bussiliin: 55

17.10 Viljandi - Kõrtsi-Tõramaa
Väljumispäev: K
Bussiliin: 55

7.25 Kõrtsi-Tõramaa - Viljandi
Väljumispäev: K
Bussiliin: 55

13.45 Kõrtsi-Tõramaa - Viljandi
Väljumispäev: K
Bussiliin: 55

18.10 Kõrtsi-Tõramaa - Viljandi
Väljumispäev: K
Bussiliin: 55

NB! Sissesõit Soomaa looduskeskusesse toimub ainult siis, kui keegi ostab pileti Kõrtsi-Tõramaa peatuseni. Sõit Kõrtsi-Tõramaa peatusest Pärnu või Viljandi suunal tuleb alati ette tellida, helistades eelneval päeval kuni kella 18.00-ni. Telefon Pärnu suunal on 5074 267 ja Viljandi suunal 4340 089.

Piletihinnad on Pärnust 2,40€ ning Viljandist 2.50€.