Matkarajad Otepää looduspargis

Prindi

Kõige täiuslikumalt puhkab Otepää looduspargis kindlasti jalgsirändaja. Matkamiseks on ette valmistatud mitmesugused matkarajad.  

Murrumetsa matkarada

murrumetsAlgus ja lõpp: Pühajärve SPA hotelli tervisekeskuse parklas
Pikkus (kestus): 3,5 km (1-1,5 tundi)
Matkarada on tähistatud viitadega.
Kirjeldus: Murrumetsa matkarada kulgeb Pühajärve Sõjatamme juurest Murrumetsa ja tagasi. Rajal on infotahvlid, kust saab eesti, inglise ja soome keeles infot Murrumetsa ja ümbritseva kultuurmaastiku kohta. Rada hooldab Riigimetsa Majandamise Keskus (loodusvaht Jüri Ketner tel 525 5929). 

Murrumetsa matkaraja voldik eestiinglise ja soome keeles - 1,7 Mb

Apteekrimäe metsarada

Apteekrimäe matkaradaAlgus ja lõpp: Otepää spordihoone juures Mäe tänaval
Pikkus (kestus): 4 km (1 tund)
Matkarada on tähistatud viitadega
Kirjeldus: Apteekrimäe metsarada kulgeb mööda Apteekrimäe ja Musimäe vaheldusrikast metsamaastikku. Rada sobib hästi tervisejooksuks või käimiseks. Kahes rajapunktis on atribuudid füüsilise treeningu läbiviimiseks.  Rada hooldab Riigimetsa Majandamise Keskus (loodusvaht Jüri Ketner tel 525 5929). 

Apteekrimäe metsaraja voldik eesti, inglise ja soome keeles - 1,2 Mb

Kekkose matkarada

Matk HarimäeleAlgus ja lõpp Kääriku suusastaadionil
Pikkus (kestus): 15 km (3-6 tundi)
Matkarada on tähistatud viitadega
Kirjeldus: Kekkose rada pakub võimalust matkata Kääriku ümbruse metsateedel ning külastada raja kõrvale jäävat Harimäe vaatetorni (kõrgus 28 m). Suvel saab rada läbida jalgsi ning jalgratastega, talvel murdmaasuuskadega. Raja seitsmandal km-l on Harimäe vaatetorn ning puhkekoht. Rada hooldab Kääriku puhke- ja spordikeskus, Harimäe vaatetorni ja puhkekohta RMK.

Kekkose matkaraja voldik eestiinglise ja soome keeles - 1,4 Mb

Pühajärve matkarada 

SõjatammAlgus ja lõpp: Otepää Looduspargi keskuse juures olevas parklas (Kolga tee 28); 
Pikkus (kestus): 13 km (3-6 tundi);
Matkaraja märgistus on valge-kollane-valge; 
Kirjeldus: Pühajärve matkarada viib avastusretkele Eesti ühe omapärasema ja kaunima järve lähiümbrusesse. See on Eesti üks vanemaid matkaradasid, põhinedes 1975. aastal tollase Pühajärve metskonna metsaülema Linda Tammeoru poolt koostatud rajal. Objektid Pühajärv, Kolga talud, Armuallikas, Hobus(t)emägi, Väikese Emajõe algus, Murrumets, Pühajärve Sõjatamm. Osaliselt (ca 2,2 km) kulgeb rada mööda Otepää-Kääriku maantee kõrval olevat jalg- ja rattateed. Rada hooldab Riigimetsa Majandamise Keskus (loodusvaht Jüri Ketner tel 525 5929).

Pühajärve matkaraja voldik eestiinglise ja soome keeles - 289 kb

Pühajärve tunnetusrada

Otepää tunnetusradaAlgus ja lõpp: Sihva bussipeatusest 400 m Otepää poole Otepää-Kääriku-Kurevere ja Otepää-Nüpli-Sihva tee ristumiskohas
Pikkus (kestus): 1,5 km (45 min-1 tund)
Matkaraja märgistus: valge-punane-valge
Kirjeldus: Pühajärve tunnetusrada on sobiv eeskätt lastele ja lapsemeelsetele. Rajale on paigaldatud sellised atraktsioonid nagu puu kõrguse määramine, lõbus hüppekast, eluslooduse mitmekesisus, metsabörs. Raja äärde Pühajärve kaldale jääb Kooliranna puhkekoht istepinkide, lõkkeaseme ning kiigega. Rada hooldab Riigimetsa Majandamise Keskus (loodusvaht Jüri Ketner tel 525 5929).

Lisaks on võimalik kasutada 11 km pikkust Otepää-Kääriku jalg- ja rattateed suvel jalgsi või jalgrattaga liikumiseks, talvel suusatamiseks. See kulgeb põhiliselt Otepää-Kääriku maantee kõrval, põigates vahepeal Murrumetsa. Teed hooldab Otepää vald.

Vaata lisa: https://www.loodusegakoos.ee/