Muuksi talgud 18. oktoobril

Prindi

24.09.2014

Keskkonnaamet, Soomepoiste Pärimusühing, Eesti Metsaühistu ja Muinsuskaitseamet korraldavad 18. oktoobril 2014 algusega kell 11.00 talgupäeva Lahemaa rahvuspargis  Muuksi linnamäel. Tallinnast toob talgulisi Looduse omnbibuss. Päev on tasuta, palume ennast eelnevalt registreerida selle lingi kaudu, et toitlustamist korraldada.

Muuksi linnamägi on tähtis paik, mis on paraku võsastumas. Siin on inimene toimetanud alates kiviajast, pronksiajal oli siin asulakoht, viikingiaja lõpus linnus. Muuksi linnamägi on piirkonna rahvale olnud sajandeid tähtis kogunemiskoht. Siia püstitatud Põhjatähe mälestusmärgid on pühendatud Eesti ja Soome võitlejatele nii Vabadussõjas kui Teises maailmasõjas.

Talgupäeval puhastame selle ajalooliselt olulise paiga klindinõlvasid, vaateid ning linnuse lääneserva. Samuti räägime siinsete randade lähemast ja kaugemast ajaloost. Esinejate seas Ott Sandrak, Edgar Sinisalu, Gurly Vedru, Robert Treufeldt, Madis Arukask. Õhtut jätkame Näkiallika talus, kus kuulame Rein Marani loodusejuttu. Päeva täidavad muusikaga Margus Põldsepp ja Jaak Johanson. Talgutele on oodatud ka lapsed. Neile on olemas eraldi tegevused. Sündmusega tähistame ka hõimupäevi.

Päevakava:

11.00 Talgud Muuksi linnamäel. Võsa lõikamine ja koristus.

14.00 Lõuna

14.30 Talgud jätkuvad. Lõke ja lõkkelood 
Ott Sandrak Kolga randade minevikust
Edgar Sinisalu Soomepoiste saatusest
Gurly Vedru. Kaks aega ja kaks elu
Robert Treufeldt. Lahemaa militaarne pärand


Muusikat teeb Margus Põldsepp

17.00 Õhtu jätkub Näkiallikal

Madis Arukask. Hõimuliikumine ja hõimlased
Rein Maran Inimese ja looduse suhtest. Laulab Jaak Johanson.
Talgupuder ja joogid. Saun

Talgupäevale on oodatud kõik huvilised koos peredega. Kogu päev on osalejatele tasuta. 

Palume ennast eelnevalt registreerida selle lingi kaudu

Looduse Omnibuss sõidutab talgulised kohale Tallinnast. Väljasõit Rahvusraamatukogu ees kell 10. Lisainfo ja registreerimine Jaan Riis 56476297

Koolituse toimumispaiga kaart avaneb siit

 

Lisainfo korraldajatelt:

Keskkonnaamet, Ave Paulus 53327893

Soomepoiste pärimusühing, Peeter Kivimäe 5519196

Eesti Metsaühistu, Rünno Viir 5138384

Muinsuskaitseamet, Ly Renter 5288105

 

Toetavad Kuusalu vald, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja SA Erametsakeskus. Sündmusega tähistame ka hõimupäevi. Abistavad Harju matkaklubi, MTÜ Kolga vabatahtlik tuletõrjeühing

 

Fotol 1930. aasta võidupüha paraad Muuksi linnamäel. Kolga muuseumi kogu