Lahemaa filmipäev Kolgaküla rahvamajas

Prindi

04.09.2011

Lahemaa 40 filmipäev toimub Kolgaküla rahvamajas neljapäeval, 29. septembril kell 16.00-21.00. Kavas on dokumentaalfilm "Inimese mõõt" ja Lahemaad käsitlev dokumentalistika. Kohal on filmide autorid ja teised seotud inimesed.

Ajakava:

16.00 Harrastusfilmikaadrid Lahemaa rahvuspargi algusaastaist: Saima Gordejeva ”Rukkilõikus Altjal” 1982, Harald Lassi ”Älvi saar”, ”Mis Kaarli talus uudist”, ”Lugu metsseast” ja ”Kaarli aastaajad” (1970-1980ndad aastad).

Vestlusring autorite Saima Gordejeva ja Harald Lassi osavõtul

"Eesti külaehitus. Lahemaa rahvuspark" 1978

17.00 Peeter Toominga film ”Lahemaa rahvuspark” 1984

          Peeter Toominga film "Lahemaa radadel" 1984

vestlusring

17.45 kohvilaud

18.30 “Inimese mõõt” (autorid Marianne Kõrver ja Kaie Kotov) - sel kevadel ilmavalgust näinud dokumentaal inimese ja keskkonna suhetest maailma eri paikades

Vestlusring autori Kaie Kotoviga

Kaader filmist "Inimese mõõt"

Kaader filmist "Lahemaa rahvuspark"

Lähemalt:

Filmipäeva esimeses pooles saab vaadata Lahemaa rahvuspargi teemalisi ajaloolisi filme. Kavas on 1984. aastal tehtud ja 2011. aastal taastatud Peeter Toominga filmid „Lahemaa rahvuspark” ja ”Lahemaa radadel”. 2011. aastal on restaureeritud ja digitaliseeritud ning helindatud Lahemaa rahvuspargi aladel tehtud Harald Lassi ja Saima Gordejeva harrastusfilmikaadrid. Unikaalsetel harrastusfilmilõikudel rahvuspargi algusaegade kohalikust eluolust ja loodusest on nüüd legendiks saanud inimesi ja muutunud paiku.

“Inimese mõõdu” tegijatelt:

Inimene on kõikide asjade mõõt. See antiikne mõttetera on saanud tänases maailmas konkreetse vaste: inimene, see habras olend, on planeedi Maa kõige võimsam loodusjõud. Me oleme kulutanud palju energiat, et muuta oma keskkonda nii, et see vastaks meie vajadustele - meie mõõdule. Me oleme valmis edasi panustama, selleks, et vältida meie enda tekitatud muutuste tagajärgi. Kuid kas pole mitte kätte jõudnud aeg muuta midagi meis endis?

Üritust toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Lisainfo ja registreerimine: Ave Paulus, 53327893, ave dot paulus at keskkonnaamet dot ee