Maali- ja fotokonkursi võitjad selgunud
![]() |
| Barbara-Brigita Oja "Sadam" |
Maali-ja fotokonkursile “Minu kodu on Lahemaa” laekus kokku 213 tööd 64 osalejalt. Iga osaleja oli püüdnud oma vaatenurga alt jäädvustada Lahemaa väärtusi nii kodu- kui elupaigana.
Fotograafidest oli silmapaistvaim oma esitatud tööde rohkuse ning erilisuse poolest Marko Liiva Haljala Gümnaasiumist, kelle pildid kajastasid erinevaid aastaaegu ja piirkondi Lahemaal.
![]() |
| Ellu Vibur "Augustikuu küpsus" |
23. mail toimus žürii hindamine nii fotodele kui maalidele.
Žüriisse kuulusid:
- Saima Gordejeva - Lahemaa tuntud reisijuht
- Anne Pajula - kunstnik
- Jaanus Lekk - Rakvere filmiamatöör
- Janek Laanemäe - loodusfotograaf
- Riho Hütt - klaasikunstnik
Lõplike tulemuste väljaselgitamine oli väga pingeline, kuna punktivahed fotodel ja maalidel olid väikesed.
Näitusele üles pandud töid saab vaadata internetist.
Foto- ja maalikonkursi paremate tööde järjestus on ära toodud allolevates tabelites.
| FOTOD | ||
| TÄISKASVANUD | ||
| KOHT | NIMI | TÖÖ PEALKIRI |
| I | Ellu Vibur | Augustikuu küpsus |
| II | Heidi Kirsimäe | Kevad Vihulas |
| III | Ellu Vibur | Puruvanakesi otsimas |
| NOORED | ||
KOHT | NIMI | TÖÖ PEALKIRI |
| I | Liisa Hallika | Hommikul |
| II | Marko Liiva | Tormilained |
| III | Vivianne Tarkiainen | Suur sula |
| LAPSED | ||
| KOHT | NIMI | TÖÖ PEALKIRI |
| I | Kristi Tammemäe | Luiged kodus |
| II | Kristi Tammemäe | Taas õitseb jänesekapsas |
| MAALID | ||
| TÄISKASVANUD | ||
| KOHT | NIMI | TÖÖ PEALKIRI |
| I | Uno Roosvalt | Viinistu IV |
| II | Rein Mägar | Puhub Nord-West |
| III | Taimi Samblik | Silmapiiril |
| NOORED | ||
| KOHT | NIMI | TÖÖ PEALKIRI |
| I | Barbara-Brigita Oja | Sadam |
| II | Erik Rooba | Sadam |
| III | Kadri Villem | Vainupea rand |
| LAPSED | ||
| KOHT | NIMI | TÖÖ PEALKIRI |
| I | Karin Aarelaid | Vallatud koprad |
| II | Iris Varusk | Lahemaa loomad |
| III | Marja Mäetalu | Rebasepere |
Valitud töid maali- ja fotokonkursist saab näha juba Lahemaa looduskeskuses 29. mail toimuval Lahemaa rahvuspargi 40. sünnipäevapeol.
Maali- ja fotokonkurss "Minu kodu on Lahemaa"
Kutsume Sind osalema maali- ja fotokonkursil „Minu kodu on Lahemaa”, et maalide ja fotode abil jäädvustada Lahemaa väärtusi nii kodu- kui elupaigana. Parimatest töödest avatakse maikuus Lahemaa rahvuspargi looduskeskuses näitus, väljapaistvamaid töid tunnustatakse. Kõiki konkursile saadetuid fotosid ja maale võib korraldaja tasuta kasutada Lahemaa 40 ürituste raames ja trükistes.
Fotosid ja maale ootame käesoleva aasta 15. maiks koos autori nime ja vanusega, foto või maali pealkirjaga. Lisainfo: Kerli Kõue, keskkonnahariduse spetsialist, tel 53047344, kerli dot koue at keskkonnaamet dot ee.
Konkursi tingimused
Kes võivad osaleda? Võistlusel võivad osaleda kõik, välja arvatud konkursi korraldamisega seotud isikud.
Konkursi ajakava. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 15. mai 2011.
Konkursi kategooriad. Konkurss korraldatakse kolmes vanuserühmas: lapsed (kuni 13 aastased, kaasa arvatud), noored (14 - 21 aastased, kaasa arvatud) ja täiskasvanud.
Võistlustööde arv. Võistlustööde arvu ei piirata.
Kuidas töid esitada? Fotosid oodatakse konkursile digitaalselt. Foto peab olema JPG/JPEG või TIFF-vormingus. Pildifaili pikem külg peab olema vähemalt 2000 pikslit. Failinimi ei tohi sisaldada täpitähti. Fotodel on lubatud heleduse, kontrasti ja värvi korrektsioon ning teravustamine. Piltidel ei ole lubatud elementide juurde lisamine või nende eemaldamine, va tolmuplekkide eemaldamine. Lubatud on piltide värviulatuse tõstmine (HDR). Piltide töötlemisel tuleks meeles pidada head tava. Fotod palume digitaalsel kujul üles laadida http://www.keskkonnaamet.ee/lahemaa40/.
Maalidele ei ole konkurssi raames kehtestatud eritingimusi formaadis ja tehnikas. Maale ootame aadressil: Palmse küla, Vihula vald 45435 Lääne-Virumaa või Kunderi 18, Rakvere 44307.
Fotosid ja maale ootame käesoleva aasta 15. maiks koos autori nime ja vanusega, foto või maali pealkirjaga.
Žürii. Žüriisse kuuluvad fotograafid, kunstnikud ja loodusetundjad.
Korraldaja õigused. Kõiki konkursile saadetuid fotosid ja maale võib korraldaja tasuta kasutada Lahemaa 40 ürituste raames ja trükistes. Autor vastutab, et on konkursile saadetud fotode autor ning kinnitab enda ja foto kohta esitatavate andmete õigsust.





